Leifavej Østre 6 i Asnæs er solgt for 2.845.000 - se køberen og 2 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Asnæs og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Asnæs følger boligmarkedet i og omkring Asnæs. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Leifavej Østre 6 solgt for 2.845.000 kr.

Boligen overtages af Jens Erik Bruun Ohrt den 07. maj. Køberen har betalt 2.845.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 27.892 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.350.000 og boligen er derfor handlet til 111% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 102 kvm. og er opført i 2007. Grunden er på 1.200 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Odsherred - Trekanten, Høve

Orøvej 3, Høve Strand solgt for 2.050.000 kr.

Boligen overtages af Tine Sander Mainz og Anders Sander Mainz den 01. maj. Køberen har betalt 2.050.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 30.147 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.500.000 og boligen er derfor handlet til 37% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 68 kvm. og er opført i 1932. Grunden er på 1.206 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Teis Graver - Asnæs

Rødhøj 9 solgt for 990.000 kr.

Boligen overtages af Mikkel Viggo Svendsgaard Larsen den 13. maj. Køberen har betalt 990.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 9.340 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 580.000 og boligen er derfor handlet til 71% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 106 kvm. og er opført i 1902. Grunden er på 267 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Odsherred - Trekanten, Høve

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk